Nieszczelne okna mogą być dość dużym problemem, który bywa szczególnie uciążliwy w czasie zimy. Uciekające ciepło i dostające się z zewnątrz zimne powietrze powodują zwiększające się koszty ogrzewania, co z kolei przekłada się na rosnące wydatki w sezonie grzewczym. Jak skutecznie radzić sobie z tym problemem?

Aby móc pozbyć się problemu, najpierw należy poznać jego źródło. Przyczyny nieszczelnych okien mogą być różne, a to one warunkują metody usunięcia kłopotu. Należy tutaj wymienić chociażby wady produktu, nieodpowiednio przeprowadzony montaż, pęknięcie uszczelek, a także zużycie okuć okiennic. Wszystko to może przyczynić się do nieszczelności i problemów z oknami.

Gdy już znamy powód powstania szpary w oknie, należy odpowiednio usunąć usterkę. W niektórych poważniejszych sytuacjach konieczna może być nawet wymiana okna. Jednak w większości sytuacji z uszczelnieniem okna możemy poradzić sobie samodzielnie.

W przypadku starszych okien mogą być konieczne drobne prace, które pozwolą uszczelnić okno. Najpierw jednak trzeba ustalić, którędy ucieka ciepło: między szybą a ramą, skrzydłem a futryną, czy może między ścianą a ościeżnicą?

Problemem może być niewyregulowane okucie okienne. W nowszych oknach znajdują się rolki korygujące, które pozwalają nam samodzielnie docisnąć skrzydła okna do ramy. Latem natomiast zabieg ten możemy odwrócić.

Kolejna kwestia to wadliwy montaż. W takim przypadku niestety samodzielna naprawa jest raczej niemożliwia i należy reklamować usługę. Czasami wystarczy przesunięcie skrzydła okna, jednak niekiedy konieczne są inne, bardziej skomplikowane zabiegi.

W przypadku, kiedy szpara jest między ścianą a ramą okna, to pomóc mogą poliuretanowe pianki. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie: pianka może być zastosowana zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Dodatkowo jej zastosowanie nie jest skomplikowane. Co więcej, pianka ta sprawdza się także jako izolacja przed nadmiernym hałasem.

Ostatnia przyczyna to zwykła nieszczelność uszczelki. Powodem takiego stanu rzeczy mogą być niskie temperatury. Pod ich wpływem uszczelki tracą swoją elastyczność, mogą również ulegać kurczeniu, a nawet pękaniu. W takiej sytuacji wystarczy wymiana uszczelki do okien.

Oferowane przez nas uszczelki do okien gwarantują skuteczne zabezpieczenie okien, dzięki czemu nie musimy obawiać się utraty ciepła. Ważne jest też to, że uszczelki są samoprzylepne, nie są trudne w montażu i nie wymagają ingerencji w strukturę ramy.