Elastyczna, samogasnąca, wytrzymała, odporna na korozję i otarcia. Tak w skrócie można opisać taśmę PCV, która jest wykorzystywana przede wszystkim do izolowania połączeń kablowych, owijania przewodów oraz różnego rodzaju napraw czy malowania (nie nasiąkają farbą).

Model SCAPA 2702 (załączony na zdjęciu) jest szczególnie często stosowany, bowiem znakomicie przylega do podłoża i jest odporny na przebicia elektryczne oraz uszkodzenia mechaniczne, zatem może pracować w bardzo wymagających warunkach, w temperaturze od 0°C do nawet… +90°C. Z kolei wytrzymałość dielektryczną szacuje się na poziomie 40kV/mm. Nie bez znaczenia jest również ogromna siła, co jest zasługą specjalnego kleju kauczukowego. Duże wrażenie na użytkownikach robi także odporność elektryczna (nawet 600V), a także wydłużenie przy zerwaniu (180%). Nie bez powodu taśmy tej marki uważane są za jedne z najlepszych na rynku, a dodatkowo przyciągają niską ceną, co przy częstej eksploatacji ma spore znaczenie.

Duża popularność taśm PCV wynika w dużej mierze z ich uniwersalności. Może być stosowana nie tylko przez profesjonalistów (w wielu branżach), ale również świetnie sprawdza się w domowych warunkach. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy oraz ogromnych umiejętności, aby móc się nią posługiwać.

Taśmy PCV – znane z szerokiego zastosowania – używane są też przy uszczelnieniu praktycznie każdej instalacji, nie zapominając o kanałach i ciągach komunikacyjnych.

Aby łączenie było prawidłowe, musimy zadbać o to, aby taśma była właściwie naciągnięta podczas aplikowania. Równie istotne jest również, żeby przynajmniej 2,5 warstwy nachodziły na siebie. Jest to bardzo ważne, aby wykorzystać maksymalnie jej potencjał wytrzymałościowy.