Nowoczesne drukowanie wymaga nowoczesnych narzędzi, aby można było efekt końcowy umieścić na dowolnej powierzchni. Pomóc w tym mają taśmy do flexodruku SCAPA, które powstały we współpracy najlepszych specjalistów. Obiektem ich zainteresowania są przede wszystkim techniki drukowania. Badania przyniosły rozwiązanie, które pozwoli zapewnić maksymalną dokładność i szybkość nie tylko we wspomnianej fleksografii, ale również litografii, reprografii czy druku ogólnym. Przedstawiamy dwustronne taśmy firmy SCAPA, którym niestraszne rygorystyczne normy obowiązuje w branży. Gwarancja jakości! Można drukować do woli.

Poza walorami czysto technicznymi, należy również zauważyć, że taśmy stosowane w flexografii (np. model Scapa 43015, widoczny na zdjęciu) są czyste i proste w użyciu. Nie trzeba specjalistycznej wiedzy, aby zauważyć jej właściwości i dobrze się nie posłużyć. Po zakończonej pracy nie zostawi żadnych śladów, więc nie zaburza estetyki wnętrza. Ponadto, jest przyjazna podczas pracy, ponieważ nie odkleja się, nie przesuwa się, nie sprawia żadnych problemów nawet w bardzo wymagających warunkach (czytaj: w trakcie wirowania czy drukowania). Może pracować nawet przy temperaturze… 70°C, a jej przyczepność do stali jest na poziomie 13N/25 mm, czyli bardzo wysokim.

Dzięki temu mogą być wykorzystywane na wielu podłożach w oparciu o nowoczesny druk. Należy jednak dopasować parametry taśmy pod konkretny przypadek. Modele różnią się między sobą grubością, kolorem, a także zastosowaniem. Np. do druku etykiet czy tektury falistej polecamy używać taśm PCV o grubości 0,15-0,30 mm.

Równie duże pole manewru mamy w przypadku taśm dwustronnych piankowych, które są dostępne nie tylko w różnych grubościach, ale także twardościach czy siłach klejenia. Jeśli mamy do czynienia z elastycznymi materiałami opakowaniowymi, wtedy polecamy zakupić taśmę drukarską o grubości 0,4 mm oraz 0,55 mm.

Jednak niezależnie od stosowanych modeli taśm SCAPA, będziecie pod wrażeniem ich trwałości, skuteczności i uniwersalności. Mogą być używane zarówno do łączenia, pakowania, jak i uszczelniania czy zaklejania.