Zadaniem taśm ostrzegawczych jest zabezpieczenie oraz znakowanie miejsc, które wymagają od ludzi szczególnej uwagi. Chodzi tu o przede wszystkim o miejsca niebezpieczne, ale też o place budowy, czy miejsca, w których odbywają się imprezy sportowe oraz plenerowe. Stosowane są też przy wyznaczaniu ciągów komunikacyjnych.

Firma Scapa oferuje m.in. w pełni profesjonalne winylowe taśmy oznacznikowe do wyklejania ciągów komunikacyjnych. Stanowią one podstawowy i obowiązkowy wręcz element wyposażenia pracowników branży BHP, a także kadr w halach czy magazynach.

W naszej ofercie na szczególną uwagę zasługują wysokiej jakości podłogowe taśmy ostrzegawcze 2721 i 2724. Są one niezwykle trwałe i praktyczne. Cechuje je odporność na ścieranie, a także korozję oraz wilgoć, mają również podwyższoną przyczepność do stali, dzięki czemu zwiększa się ich pole zastosowania. Warto również wspomnieć, że nadają się one zarówno do stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz.

Taśma 2721 pozwala na ekonomiczne wytyczanie linii i znaków poziomych. Jednocześnie są to taśmy do ciągów komunikacyjnych. Taśma dostępna jest w kolorze białym, żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim oraz czarnym.

Natomiast taśma 2724 wykorzystywana jest przede wszystkim do oznaczania niebezpiecznych miejsc według przepisów BHP (chodzi głównie o krawędzie, wysokie progi, stopnie schodów czy dziury itp.). Stosowane są również do oznaczania miejsc, w których przechowywany jest sprzęt przeciwpożarowy (np. gaśnice). Taśmy te występują w kolorach: biało-czerwonym oraz czarno-żółtym.

Wybór odpowiedniej taśmy oznacznikowej może wydawać się niektórym zagadnieniem błahym, jednak ma ona duże znaczenie. Wysokiej jakości, trwała taśma zapewni odpowiednie i mocne oznakowanie przestrzeni. Pozwoli też wyznaczać sektory, dzięki czemu nie musimy obawiać się jej zerwania czy zniszczenia. Zapewniamy w ten sposób bezpieczeństwo osobom przebywającym w pobliżu.