Taśmy ostrzegawcze posiadają bardzo szerokie zastosowanie, chociaż najczęściej można ja spotkać w BHP. Jeśli szukacie sposobu na skuteczne, proste i oszczędne znakowanie oraz wydzielenie terenu – jest to idealne rozwiązanie, będące gwarancją bezpieczeństwa. Nie musicie się obawiać wymagających warunków atmosferycznych, ponieważ nasze modele SCAPA są bardzo trwałe. Mogę być wykorzystywane zarówno w środku pomieszczenia, jak i na zewnątrz, niezależnie od pory roku. Wytrzymałość to ich drugie imię. A trzecie – uniwersalność.

Najczęściej używane taśmy w branży BHP to te, które służą do wyklejania ciągów komunikacyjnych. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w halach czy magazynach, gdzie kadry zarządzające często je wykorzystują, dbając o względy bezpieczeństwa. Taśmy SCAPA są dostępne aż w sześciu kolorach, więc dają naprawdę spore pole manewru. Ponadto, możecie zakupić u nas dwukolorowe modele, które sprawdzają się w wyjątkowych okolicznościach, aby oznaczyć potencjalnie niebezpieczne miejsca.

Biało-czerwona taśma – bo o niej tutaj mowa – może być użyta również w budownictwie do oznaczenia pola budowy. Pewnie jest wam dobrze znana z robotów drogowych (które mijacie pieszo lub samochodem) czy dróg podziemnych. Jak widać, jej zastosowanie jest szerokie. Może być też wykorzystywane nawet do wyznaczenia tereny imprezy masowej (np. koncertu na dużym festiwalu) czy obszaru gastronomicznego.
W dużych halach produkcyjnych jeden model taśmy może pełnić wiele funkcji, może zabezpieczać narożniki, schody, rampy, a także wydzielać ciągi komunikacyjne. Zatem jest to zarazem skuteczne, jak oszczędne rozwiązanie. Mamy pewność, że kupione rolki taśmy ostrzegawczej nigdy się nie zmarnują.

W niektórych miejscach używa się jeszcze farb, ale to rozwiązanie powoli przechodzi do lamusa. W końcu na rynku pojawiła się taśma ostrzegawcza, które jest dużo wygodniejszą i mniej inwazyjną alternatywą. Nie pozostawia po sobie śladów, a ponadto jest nieścieralna, prosta w użyciu, wygodna, a także łatwo przylegająca.